Вже очевидно, що буде повторне голосування, тобто другий тур виборів президента.

Згідно з Законом «Про вибори Президента України», якщо жоден кандидат не отримав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, тоді ЦВК призначає повторне голосування на третю неділю після дня виборів – 21 квітня 2019 року.

Для всіх громадян України, які перебуватимуть 21 квітня не за місцем реєстрації, потрібно буде знов змінити місце голосування – навіть якщо вони змінювали місце голосування на вибори 31 березня.

Питання зі строками – коли це можна зробити? Точно, що не пізніше 15 квітня. Але доки результати виборів 31 березня офіційно не встановлені, і другий тур не призначено, до тих пір відділи ведення Державного реєстру виборців не прийматимуть заяви про тимчасову зміну місця голосування.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченковисловив сподівання, «що підрахунок у нас відбудеться так само добре, як і голосування». Станом на 12 годину 1 квітня в Україні опрацьовано 70,61% протоколів про підрахунок голосів.

Отже, можемо очікувати, що незабаром буде оголошено повторне голосування, і до відділів ведення ДРВ знов будуть стояти черги.

За даними ДРВ, в період з 1 січня по 25 березня 2019 року 75 737 виборів з тимчасово окупованих територій подали заяви про зміну місця голосування. З них 4 419 громадян мають виборчу адресу в Криму, 1109 – в Севастополі, 46 338 та 23 871 – на тимчасово окупованій території Донецької  та Луганської областей відповідно. Усього процедурою зміни місця голосування скористалося 315 725 виборців. Чи встигнуть всі вони подати заяви до відповідних відділів ведення Державного реєстру виборців? Звичайно, ні. Тому ми радимо уважно пильнувати за повідомленнями на сайті ЦВК та ДРВ, і одразу звертатися з заявою, як тільки з’явиться ця можливість.

Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»