Сайт Міністерства юстиції повідомив про відкриття в Україні довідково-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegalAid», спрямованої на підвищення правової свідомості та освіченості населення.

Платформа «WikiLegalAid»  утворена Координаційним центром з надання правової допомоги у 2016 році. Над її створенням працювали фахівці системи надання безоплатної правової допомоги з різних регіонів України. Систему було презентовано 13 грудня 2018 року, та відтепер платформа відкрита для широкого загалу. Її веб-адреса –  http://wiki.legalaid.gov.ua

Спочатку цей ресурс існував як «внутрішній», виключно для працівників системи БПД. За два роки було накопичено багато інформації, яка використовувалась під час консультування клієнтів. Лише цього року надано понад 500 тис. правових консультацій. За підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» проведено 21 тренінг за участі 420 працівників системи БПД. Вони удосконалювали навички користування базою WikiLegalAid, вчилися створювати нові правові консультації, оновлювати вже розміщену інформацію.

Силами працівників безоплатної правової допомоги інформація постійно оновлюється з урахуванням змін законодавства та судової практики. Відтепер цією базою можуть користуватись як юристи-практики, студенти-правники, правозахисники, параюристи, так і громадяни, що не мають юридичної освіти: консультації написані простою мовою та зрозумілі широкому колу громадян.

На даний час база консультацій містить понад 1400 статей з найактуальнішими правовими питаннями, з якими звертаються громадяни до юристів безоплатної правової допомоги по всій Україні. Це не тільки посилання на відповідні статті Законів на сайті ВР України, але й приклади та зразки певних документів, заяв і т.і.

«Серед правових питань, з якими люди звертаються до фахівців системи безоплатної правової допомоги, є багато однотипних. Скажімо, оформлення спадщини або невиплата аліментів. Наші юристи підготували відповіді з найбільш поширених питань. Тепер кожна людина може зайти у WikiLegalAid та отримати фахові поради з правових питань», – розповів директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Вся інформація, що міститься в базі, є безкоштовною  для користувачів платформи. За умови наявності доступу до Інтернету людина може отримати якісну правову інформацію.

«Платформа WikiLegalAid – це просто, вичерпно, актуально. Це дійсно правнича українська Wikipedia. Її база постійно розширюватиметься з урахуванням звернень клієнтів системи БПД», – зазначив Олексій Бонюк.

Використання системи зручне завдяки системі пошуку, яка доступна з титульної сторінки сайту WikiLegalAid та обладнана підказками, що з’являються безпосередньо при введенні запиту в пошукову строку системи. Інший спосіб отримати певну інформацію – знайти її через список «категорій». Удосконалення системи триває, вона буде поповнюватись і надалі.